Sprawdź najnowszy poradnik przygotowany przez Ambasadora Tokiny Christopha Anagnostopoulosa i dowiedz się co powinien wiedzieć każdy astrofotograf przed wyjściem w plener.

 

  • Po pierwsze... PRZYGOTOWANIE - "Przygotowanie jest najważniejszym czynnikiem pozwalającym uzyskać jak najlepsze rezultaty w terenie, nie tylko w astrofotografii, ale w każdym gatunku fotografii."
  • Po drugie, LOKALIZACJA "Zawsze z wyprzedzeniem zbadaj teren, bez względu na to, czy jest to miejsce Ci znane, czy zupełnie nowe i nieznane."
  • Trzy, czyli SPRZĘT. "Do astrofotografii niezbędny jest dobry, stabilny statyw, który zminimalizuje ewentualne mikroruchy mogące zepsuć zdjęcie z długim czasem naświetlania, ale pamiętaj, że musi on być również jak najlżejszy."

 

Christophe Anagnostopoulos opowiedział znacznie więcej o przygotowaniu, lokalizacji, sprzęcie fotograficznym, czerpaniu przyjemności z fotografowania, kadrowaniu oraz wielu innych aspektach w swoim artykule na blogu [EN] - Tokina

 

 

Christophe Anagnostopoulos jest wielokrotnie nagradzanym profesjonalnym fotografem i filmowcem mieszkającym w Grecji. Od 2017 roku jest globalnym ambasadorem firm Tokina i Hoya. Specjalizuje się w astrofotografii, fotografii krajobrazowej, poklatkowej, dokumentalnej i komercyjnej. Jego pierwszy osobisty eksperymentalny film dokumentalny, "Keep Looking Up" (2017), miał premierę na międzynarodowych festiwalach filmowych na całym świecie i zdobył wiele prestiżowych nagród.

Strona korzysta z plików cookies tylko w celu ułatwienia jej przegladania!

OK