Tokina ATX-M 11-18 mm f/2.8 E

Nowy obiektyw Tokiny, zaprojektowany został specjalnie dla użytkowników aparatów bezlusterkowych systemów Sony E z matrycami formatu APS-C. To pierwszy super szerokokątny obiektyw zoom w ofercie Tokiny przeznaczonym wyłącznie do aparatów bezlusterkowych.

Głównym zamysłem twórców obiektywu ATX-M 11-18mm F2.8 E było dostarczenie narzędzia, które sprosta wielu wyzwaniom i będzie miało uniwersalne zastosowanie. Dzięki kompaktowej konstrukcji, uniwersalnej ogniskowej i dopracowanej jakości optycznej, Tokina ATX-M 11-18mm F2.8 E jest idealnym sprzętem do fotografowania krajobrazów, architektury, astrofotografii, fotografii samochodowej, fotografii ulicznej, nagrywania filmów czy vlogowania. Dodatkowo szybka przysłona f/2.8 całym zakresie ogniskowych oraz zoom 11-18mm (17-27mm w ekwiwalencie 35mm) zamknięte w kompaktowej konstrukcji, sprawią, że ten obiektyw docenią nie tylko fotografowie, ale i filmowcy. Kompaktowe rozmiary Tokiny ATX-M 11-18mm F2.8 pozwolą również, filmowej części użytkowników na ułatwienie pracy z gimbalami podczas filmowania.

Ten nowy obiektyw posiada złożoną konstrukcję optyczną z dobrze wyważonym układem 2 elementów asferycznych i 2 elementów ze szkła o bardzo niskiej dyspersji (SD), aby stłumić aberracje chromatyczne i zapewnić bogatą reprodukcję kolorów, niskie zniekształcenia i niską stratę światła. Za doskonały obraz odpowiada także 9 zaokrąglonych listków przysłony co zapewnia gładki i miękki bokeh, a przy otwartej przysłonie obraz wydaje się być bardziej dynamiczny i trójwymiarowy z przednim i tylnym bokeh.

Dedykacja obiektywu dla aparatów bezusterkowych zapewnia pełną kompatybilność z zaawansowanymi funkcjami aparatów Sony z mocowaniem E, w tym z szybkim hybrydowym AF, stabilizacją obrazu, bezpośrednim ręcznym ustawianiem ostrości, trybem MF Assist, Eye AF oraz różnymi korektami optycznymi, takimi jak zaciemnienie, aberracja chromatyczna i dystorsja. To właśnie w obiektywie ATX-M 11-18mm jakość spotyka się z przystępną ceną dla użytkowników aparatów bezusterkowych.

 

 

Kluczowe cechy obiektywu

  • Super szerokokątnym obiektyw zoom, przeznaczony wyłącznie do aparatów bezlusterkowych.
  • Kompatybilność z zaawansowanymi funkcjami aparatów Sony z mocowaniem E.
  • Szybka przysłona f/2.8 w całym zakresie ogniskowych.
  • Uniwersalna szerokokątna ogniskowa idealna do fotografii architektury, krajobrazu, astrofotografii, ulicznej czy filmowania.
  • Kompaktowa konstrukcja dzięki czemu obiektyw ułatwia pracę z gimbalami.
  • Cichy silnik ST-M połączony z czujnikiem położenia obiektywu dla szybkiego i precyzyjnego automatycznego ustawiania ostrości w trybach zdjęć i wideo.

 

Specyfikacja techniczna

Model: Tokina ATX-M 11-18mm F2.8 E
Ogniskowa: 11-18mm
Mocowanie: Sony E
Minimalna przysłona: f/22
Maksymalna przysłona: f/2.8
Format: APS-C
Konstrukcja optyczna: 13/11 (elementów/grup)
Kąt widzenia: 104°-77°
Minimalna odległość ostrzenia: 0.19 m
Współczynnik makro: 1:9.2
Rozmiar filtra: 67mm
Listki przysłony 9
Wymiary: 74x74mm
Waga: 335 g
Osłona przeciwsłoneczna: BH-674

 

Strona korzysta z plików cookies tylko w celu ułatwienia jej przegladania!

OK