Tokina i Fotowarsztaty zapraszają na zaplanowany na weekend 17-19 lutego kurs obróbki zdjęć Lightroom i Photoshop połączony z fotowarsztatami nocnego nieba i gwiazd. W czasie zajęć poznamy wiodące oprogramowanie do obróbki i zarządzania zdjęciami, Adobe Lightroom a także jego integrację z Adobe Photoshop. Wybierzemy się również na plener fotograficzny, gdzie zajmować się będziemy spektakularną fotografią nocnego nieba i gwiazd.

 

 

Praktyczny kurs obróbki zdjęć Lightroom i Photoshop

Wybierając się na zdjęcia, często dokładnie planujemy sesję, później spełniamy się fotograficznie pracując z aparatem. Czy to koniec procesu tworzenia zdjęć? Zdecydowanie nie! Nierozerwalnym i niepomijalnym etapem procesu tworzenia zdjęć jest obróbka zdjęć. I nie jest to domena wyłącznie fotografii cyfrowej, zdjęcia były obrabiane i retuszowane także w erze fotografii klasycznej, analogowej, podczas pracy w ciemni.

Na kursie obróbki zdjęć nauczysz się poprawiać i retuszować zdjęcia, nie psując ich nieudolną obróbką. Na zajęciach przekonamy się m.in. o tym, że tak naprawdę każde zdjęcie wymaga mniejszej lub większej ingerencji w programie graficznym, nauczymy nie bać się formatu RAW, poznamy sztuczki stosowane przez profesjonalnych grafików i fotografów. Na zajęciach poznasz program Adobe Lightroom Classic oraz jego integrację z Adobe Photoshop.

Nie jest to jedynie suchy kurs obróbki zdjęć Lightroom i Photoshop, na zajęciach będziemy wymiennie korzystać z jednego i drugiego programu, zależnie od tego co trzeba będzie zrobić ze zdjęciem. Bo ogólnie mówiąc, Lightroom wypływa na wygląd zdjęcia, Photoshop poza wyglądem może również ingerować w jego treść. Dlatego poznamy obydwa programy: Lightroma w zakresie zarządzania i obróbki zdjęć, zaś Photoshopa będziemy używać do nieco bardziej zaawansowanych retuszy i montaży.

 

 

Fotografia nocnego nieba i gwiazd

Fascynują Cię niepowtarzalne zdjęcia nieba i gwiazd, ale nie Wiesz jak się zmierzyć z tematem, wydaje Ci się trudny i nieosiągalny? Nic bardziej mylnego. W ramach „odpoczynku” od komputerów, wybierzemy się na plener (Podtatrze / Pieniny), głównym tematem będzie fotografia nocnego nieba i gwiazd. Na plenerze zajmiemy się między innymi techniką stakowania (stacking) na przykładzie programu Sequator. Drugim, nie mniej widowiskowym tematem, będzie pokazanie techniki startrails, pozornego ruchu gwiazd na sferze niebieskiej. Poznasz zasadę 500/600 oraz nieco bardziej zaawansowany algorytm NPF umożliwiający zrobienie zdjęcia nieporuszonych gwiazd, porozmawiamy także o najlepszych aplikacjach mobilnych przydatnych w tego typu fotografii.

Na kursie fotograficznym nauczysz się również, jakie warunki pogodowe oraz jakie miejsca są najlepsze do tego typu zdjęć. Porozmawiamy jak wyszukiwać takie miejsca oraz jak planować wyjazd na nocny plener pod kątem pogody.

 

 Na czas zajęć będzie można bezpłatnie wypożyczyć obiektywy marki Tokina.

Miejsce: Pieniny, Krościenko n/Dunajcem

Termin: 17-19 lutego 2023

Cena: 940 zł

 

Cena obejmuje:

  • uczestnictwo w warsztatach,
  • noclegi w dwu i trzyosobowych pokojach, każdy z łazienką z prysznicem lub kabiną z hydromasażem,
  • pełne, domowe wyżywienie,
  • degustacja produktów regionalnych,
  • wi-fi w pensjonacie.

 

Więcej informacji oraz rezerwacje: Fotowarsztaty.com

 

Wszelkie pytania można zgłaszać pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Strona korzysta z plików cookies tylko w celu ułatwienia jej przegladania!

OK