Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF

Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF

Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF

Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF została zaprojektowana jako ultraszerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy do aparatów typu DLSR z matrycą APS-C. Jest to obecnie jedyny na rynku, obiektyw szerokokątny z przysłoną f/2.8 do aparatów DSLR o takiej specyfikacji.

Ogniskowa 11–16 mm, sprawia, że ten obiektyw jest atrakcyjnym wyborem jako uzupełnienie standardowych obiektywów zmiennoogniskowych.

Stały, maksymalny otwór przysłony f/2.8 w całym zakresie ogniskowych umożliwia uzyskanie doskonałych rezultatów w warunkach słabego oświetlenia - pozwala na lepszą kontrolę głębi ostrości i możliwość fotografowania bez użycia statywu, przy utrzymaniu rozsądnego rozmiaru i wagi.

 

 

 

tokina atx-i 11-20 mm

 

Wydajność optyczna

Aby osiągnąć świetne właściwości optyczne zastosowano 2 elementy asferyczne i 2 elementy o bardzo niskiej dyspersji w celu zminimalizowania zniekształceń, kontroli aberracji sferycznej i astygmatyzmu przy jednoczesnym osiągnięciu doskonałej rozdzielczości od krawędzi do krawędzi i wysokiego kontrastu.

Wielowarstwowa powłoka antyrefleksyjna poprawia przepuszczalność światła i minimalizuje odbicia, a nowo opracowana hydrofobowa powłoka ułatwia wycieranie i czyszczenie powierzchni przedniej soczewki.

 

 

Jakość i wygląd zewnętrzny

W zgodzie ze swoją tradycją, obiektyw Tokina charakteryzuje się zwartą i wytrzymałą konstrukcją dzięki zastosowaniu wielu metalowych części wewnątrz obiektywu, co pozwala zapewnić doskonałą jakość i długi czas użytkowania w różnych warunkach fotografowania. Wyrafinowany wygląd zewnętrzny został specjalnie opracowany tak, aby pasował do designu współczesnych lustrzanek cyfrowych.

 

Mechanika i elektronika

ATX-i 11-16 mm F2,8 CF z mocowaniem do Nikona F zawiera wewnętrzny silnik autofokusa Silent-Drive (SD-M) w połączeniu z precyzyjnym czujnikiem GMR, który pozwala szybko i precyzyjnie ustawić ostrość w trybie AF.

Mechanizm sprzęgła zastosowany na pierścieniu umożliwia łatwe przełączanie między autofokusem a ręcznym ustawianiem ostrości.

Całkowita długość obiektywu Tokina ATX-i 11-16 mm F2,8 CF nie zmienia się podczas ustawiania ostrości i zmiany ogniskowej dzięki wewnętrznemu mechanizmowi ustawiania ostrości i ogniskowania. Ułatwia to również stosowanie filtrów.

 

atxi 1120 06

 

Kluczowe cechy produktu

 • Bardzo szeroka ogniskowa 11-16 mm. Idealna do fotografowania krajobrazów, wnętrz, nocnego krajobrazu, zdjęć grupowych.
 • Stały maksymalny otwór przysłony f/2.8. Doskonała wydajność w warunkach słabego oświetlenia, wyjątkowa kontrola głębi ostrości i łatwość fotografowania bez statywu.
 • Doskonała wydajność optyczna. Bardzo dobra rozdzielczość od krawędzi do krawędzi kadru, zminimalizowane refleksy i flary, doskonały kontrast. Poprawiona rozdzielczość optyczna.
 • Poprawiona dokładność AF poprzez aktualizację oprogramowania.
 • Wewnętrzne ogniskowanie.
 • Wodoodporna powłoka. Łatwa do utrzymania w czystości przednia soczewka.
 • Brak problemów z wyważeniem obiektywu na głowicach typu gimball i użyciem filtrów stopniowanych lub polaryzacyjnych.
 • Mechanizm sprzęgła Focus One-Touch. Łatwe przełączanie AF / MF bez przerywania procesu fotografowania.
 • Rozsądna cena w porównaniu do wysokiego poziomu wydajności.

 

Dla Fotografów

Niezwykle szeroka ogniskowa 11–16 mm, stała, maksymalna przysłona f/2.8 sprawia, że ten obiektyw jest doskonałym narzędziem do następujących rodzajów fotografii: krajobrazu, zdjęć grupowych i portretów środowiskowych, architektury (zwłaszcza wnętrz) fotografii samochodowej, wesel, fotografii ulicznej i astrofotografii.

 

White edition

Z okazji 65 lecia powstania marki, obiektyw został wprowadzony na rynek w unikatowej białej wersji.

 

Dla Filmowców

Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF jest polecana również dla operatorów i twórców filmowych, którzy profesjonalnie nagrywają zarówno zdjęcia, jak i filmy, oferując następujące korzyści:

 • Szeroki kąt filmowania wystarczający, aby czuć się pewnie w małych miejscach.
 • Minimalne oddychanie z ustawieniem ostrości - kadrowanie obiektu nie wykazuje dużych zmian, gdy ostrość jest regulowana z planu bliskiego na daleki.
 • Naturalne ujęcia - obraz nie jest zniekształcony podczas panoramowania z powodu bardzo niskiego poziomu zniekształceń geometrycznych (dystorsji).
 • Stała przysłona zapewniająca pełny zakres zoomu podczas filmowania.
 • Doskonała wydajność optyczna.
 • Idealny szeroki kąt pasujący do standardów filmowych.
 • Niewielka waga.
 • Ponieważ całkowita długość obiektywu nie zmienia się dzięki wewnętrznemu typowi ogniskowania, nie ma potrzeby przeprowadzania kalibracji gimbala przy każdej zmianie kąta widzenia.
 • Naturalne renderowanie kolorów przy zachowaniu świetnej rozdzielczości.
 • Przystępna cena i wysoka jakość w porównaniu do znacznie droższych obiektywów kinowych.

 

Recenzje

Przykładowe zdjęcia z wyprawy - Colin Prior Colin Prior jest cenionym fotografem krajobrazowym pochodzącym z Glasgow w Szkocji. Sprawdź zdjęcia z okolic Szkocji wykonanych przy użyciu obiektywu Tokina axt-i 11-16mm F2.8 CF. Link do recenzji ENG
Najlepszy obiektyw do fotografii nieruchomości i architektury - Gabriel Rodes "Ten obiektyw ma przepiękny design, nie jest ciężki, ale nie jest też lekki. Moim zdaniem jest idealnie wyważony w każdej kwestii, mam tu na myśli również design i koszty, a jego główną atrakcją jest dla mnie ostrość. Polecam ten obiektyw w 100% do fotografii krajobrazowej, koncertowej i architektonicznej." Link do recenzji ENG

 

Specyfikacja techniczna

Model: ATX-i 11-16 mm F2,8 CF
Seria: ATX-i
Typ: Szeroki zoom
Rozmiar matrycy APS-C
Mocowanie: Canon EF, Nikon F
Kolor: Czarny
Kraj producenta Japonia
Ogniskowa: 11-16 mm
Minimalna przysłona: f/22
Maksymalna przysłona: f/2.8
Automatyczna przysłona: Tak
Minimalna odległość ogniskowania: 0.3 m
Współczynnik makro: 1:11.6
Tryb ustawiania ostrości: Automatyczny
Pierścień ręcznego ustawiania ostrości: Tak (pierścień przełącznika autofokusa)
Rodzaj ogniskowania: Wewnętrzne ogniskowanie
Rozmiar filtra: 77 mm
Konstrukcja optyczna: 13 elementów w 11 grupach
Powłoka: Wielowarstwowa
Ilość listków przysłony: 9
Silniki elektryczne Tak
Osłona przeciwsłoneczna: BH-77b

 

Strona korzysta z plików cookies tylko w celu ułatwienia jej przegladania!

OK