TOKINA ATX-M 56mm F1.4 X

Tokina ATX-M 56mm F1.4

Tokina ATX-M 56mm F1.4

Seria atx-m Tokiny skierowana jest do szybko rosnącego rynku aparatów bezusterkowych, charakteryzując się wysoką jakością wykonania oraz niewygórowanymi cenami obiektywów. Zachowując zaawansowaną technologię Tokiny (atx), nowa seria oznaczona literą „m”, symbolizującą „motyw” oraz „bezlusterkowość” („mirrorless”), mająca być motywacją, którą Tokina dostarcza fotografom do kreowania wyjątkowych oraz niepowtarzalnych zdjęć z wykorzystaniem aparatów bezusterkowych.

Tokina ATX-M 56mm F1.4 pokrywa kąt widzenia zbliżony do 85mm na pełnej klatce, zaprojektowany jako jeden z najpopularniejszych narzędzi optycznych stworzonych dla fotografów amatorów, ale także pół-profesjonalistów, pomagającym w tworzeniu portretów, portretów ulicznych, fotografii ulicznej oraz krajobrazowej.

Obiektyw posiada mocowanie Fujifilm X oraz Sony E.

 

F1.4 szybki, pozostając jasnym i małym

Główną zaletą aparatów bezusterkowych jest ich kompaktowość oraz lekkość. Łącząc metalowe mocowanie obiektywu wraz z wysokiej jakości konstrukcją, udało się stworzyć obiektyw jasny oraz mały – jako idealne połącznie dla aparatów bezusterkowych z matrycą APS-C z mocowaniem Fujifilm X oraz Sony E. Zaprojektowany specjalnie aby spełniać współczesne potrzeby bezlusterkowych aparatów w zakresie wagi oraz wielkości.

 

 

Bezgłośny silnik autofokusa ST-M

Obiektyw Tokina atx-m 56mm F1.4 zawiera precyzyjny, responsywny system Autofocusa, który w pełni komunikuje się z korpusem aparatu. Ciche, dokładne, i szybkie ostrzenie zapewnia wbudowany silnik Ostrzenia ST-M.

 

Piękny efekt bokeh

Szybka przysłona 1.4 pozwala na stworzenie bardziej płynnego efektu bokehu z przodu, jak i z tyłu w porównaniu ze standardowymi obiektywami, zapewnia także ogromną przewagę przy tworzeniu zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych.

Zdjęcie: Toshiya Ogawa

 

Bezklinowy pierścień przysłony

Projektanci sprzętu Fujifilm od zawsze opierali swoją filozofię na pierścieniach w aparatach oraz wprowadzaniu do nowych projektów tradycyjnego doświadczenia filmowego. Tokina atx-m 56mm F1.4 X posiada bezklikowy pierścień przysłony pozwalający użytkownikowi do płynnej i miękkiej manualnej kontroli przysłony w zakresie między F1.4 do F16 w trybie filmowym, ale także automatycznego działania (A) za pomocą ustawień aparatu w trybie nieruchomym.

 

Kluczowe cechy obiektywu

  • Wyjątkowo niewielki oraz lekki – idealne połączenie z bezusterkowymi aparatami z matrycą APS-C,
  • Z mocowaniem Fujifilm X oraz Sony E,
  • Przysłona f/1.4 pozwala na stworzenie miękkiego i pięknego efektu bokeh zarówno z przodu, jak i z tyłu, a także daje ogromne możliwości pracując przy słabych warunkach oświetleniowych,
  • Szybki, ale zarazem cichy Autofocus z wykorzystaniem silnika ST-M,
  • W pełni komunikujący się z korpusem aparatu, pozwalający na łatwą obsługę 5-osiowej stabilizacji obrazu w korpusie,
  • Dopasowanie balansu kolorów do trybów Symulacji Filmu aparatów Fujifilm,
  • Bezklikowy pierścień przysłony, pozwalający na delikatną kontrolę przesłony w trypie video.

 

 

Specyfikacja techniczna

Model: Tokina ATX-M 56mm F1.4
Ogniskowa: 56 mm
Mocowanie: Fujifilm X oraz Sony E
Minimalna przysłona: F1.4
Maksymalna przysłona: F16
Format: APS-C
Konstrukcja optyczna: 11/10 (elementów/grup)
Kąt widzenia: 28°
Minimalna odległość ostrzenia: 0.6 m
Współczynnik makro: 1:10
Rozmiar filtra: 52mm
Listki przysłony 9
Wymiary: 65x72mm
Waga: 315 g
Osłona przeciwsłoneczna: BH-525

 

Recenzje

Photo & Video Tutorials "Obiektywy z serii ATX-M są bardzo ostre, solidne wykonanie o niskiej wadze. Idealnie współpracują z stabilizatorami." Link do recenzji ENG
Abu Bakar "Świetny obiektyw doskonale wykonany. Szeroka przysłona F1,4 jest doskonała do portretów oraz fotografii ulicznej" Link do recenzji ENG
Christoph Anagnostopoulus "Krótki teleobiektyw, który uzupełnia ofertę atx-m w bardzo przystępnej cenie. Obiektyw jest cichy i dokładny z szybkim AF, dostępny w pięknym, małym i lekkim, ale wytrzymałym korpusie, który idealnie pasuje do stylu aparatu Fujifilm" Link do recenzji ENG

 

Testy

 

 

Zdjęcia wykonane obiektywem Tokina ATX-M 56mm F1.4

 

Zdjęcie: Christoph Anagnostopoulus

Zdjęcie: Christoph Anagnostopoulus

Zdjęcie: Manvir Singh

Zdjęcie: Christoph Anagnostopoulus

Zdjęcie: Toshiya Ogawa

Zdjęcie: Manvir Singh

Zdjęcie: Toshiya Ogawa

Zdjęcie: Toshiya Ogawa

Strona korzysta z plików cookies tylko w celu ułatwienia jej przegladania!

OK