TOKINA ATX-M 85mm

TOKINA ATX-M 85mm F1.8 FE

TOKINA ATX-M 85mm F1.8 FE

Model 85mm F1.8 FE jest pierwszym obiektywem serii ATX-M przeznaczonym do pełnoklatkowych aparatów z mocowaniem Sony E. Sam teleobiektyw zaprojektowany został od podstaw, charakteryzuje się ogniskową 85 mm i dużym otworem przysłony F1.8. Parametry optyczne pozwalają wykorzystać go w fotografii portretowej, zdjęć ulicznych i w fotografii krajobrazowej. Warto też podkreślić produkcję zgodną z licencją firmy Sony, gwarantującą pełną kompatybilność.

 

Budowa optyczna

Budowa optyczna obiektywu oparta jest na 10 soczewkach, w tym jednej SD (o niskiej dyspersji). Dzięki temu obiektyw dostarcza obraz o wysokiej rozdzielczości w całym polu widzenia, zapewnia wysoki kontrast, niskie zniekształcenia i aberracje chromatyczne. Wysokiej klasy powłoki antyrefleksyjne gwarantują ponadto naturalne odwzorowanie kolorów. Zastosowanie dużej, przedniej soczewki pozwoliło konstruktorom uzyskać bardzo małe winietowanie oraz plastyczne rozmycie tła.

 

Nowoczesny układ AF

Tokina ATX-M 85mm F1.8 FE jest w pełni kompatybilna z autofokusem marki Sony, zapewniając doskonałą funkcjonalność i użyteczność dla fotografa. Obiektyw wspiera wszystkie tryby pracy hybrydowego układu AF zapewniając między innymi priorytet AF twarzy / oczu w czasie rzeczywistym czy tryb Eye AF. Dokładne ustawianie ostrości w trybie manualnym jest obsługiwane przez kompatybilność z funkcją MF Assist. Gdy regulacja ostrości odbywa się ręcznie poprzez obrót pierścienia ostrości na obiektywie, wyświetlacz aparatu automatycznie wyświetli powiększenie obrazu oraz skalę odległości na jaką ustawiana jest ostrość.

 

Korekcja elektroniczna

Ze względu na zdolność transmisji danych za pośrednictwem styków elektrycznych aparat uzyskuje niezbędne dane do automatycznego korygowania zniekształceń i aberracji chromatycznych. Korekty dokonać można również za pomocą oprogramowania do edycji zdjęć.

 

Kompatybilność z układem stabilizacji

Dzięki pełnej zgodności protokołów transmisji danych, obiektyw Tokina ATX-M 85mm F1.8 FE jest w stanie maksymalne wykorzystanie 5-wą stabilizację obrazu w aparacie, zapewniając możliwość optymalnej redukcji drgań a co za tym idzie dając możliwość swobodnego fotografowania z długimi czasami otwarcia migawki.

 

Kluczowe cechy obiektywu

  • Prosty i wyrafinowany design oraz wysoka jakość wykonania w oparciu o anodowane, pół-satynowe wykończenie metalowej obudowy oraz układ optyczny składający się z najwyższej jakości soczewek.
  • Gładki i piękny efekt bokeh, zapewniający okrągłe punkty świetlne poza obszarem ostrości dzięki przysłonie F1.8 oraz dużej średnicy przedniego elementu optycznego.
  • Znakomita zdolność rozdzielcza od rogu do rogu dzięki 10 soczewkom, w tym jednej ze szkła typu SD.
  • Skuteczna redukcja odblasków dzięki nowej powłoce Tokina Super Low Reflection, posiadającej właściwości odpychające wodę, olej i kurz oraz zapobiegającej zaparowywaniu soczewek.
  • Ciche, szybkie i dokładne ustawianie ostrości realizowane przez silnik typu ST-M.
  • Płynne i precyzyjne ręczne ustawianie ostrości dzięki metalowej obudowie i wysokiej jakości materiałom smarnym.

 

Specyfikacja techniczna

Model: TOKINA ATX-M 85mm F1.8 FE
Ogniskowa: 85 mm
Minimalna przysłona: F1.8
Maksymalna przysłona: F16
Format: Pełno-klatkowy (FF)
Konstrukcja optyczna: 10/7 (elementów/grup)
Kąt widzenia: 28,5°
Minimalna odległość ostrzenia: 0.8 m
Współczynnik makro: 1:8
Listki przysłony 9
Rozmiar filtra: 72 mm
Całkowita długość: 93,23 mm
Maksymalna średnica: 80 mm
Waga: 645 g
Osłona przeciwsłoneczna: BH-727 w zestawie

 

Recenzje

 

 

Galeria zdjęć produktu:

IMAGEIMAGEIMAGEIMAGEIMAGEIMAGEIMAGEIMAGEIMAGEIMAGEIMAGEIMAGEIMAGEIMAGEIMAGEIMAGE

 

 

Piękne zdjęcia z obiektywem ATX-M 85 mm F1.8 FE

IMAGEIMAGEIMAGEIMAGE

Strona korzysta z plików cookies tylko w celu ułatwienia jej przegladania!

OK