Tokina atx-m 85mm F1.8 FE to pierwszy obiektyw serii ATX-M przeznaczony do pełnoklatkowych aparatów z mocowaniem Sony E. Sam teleobiektyw zaprojektowany został od podstaw, charakteryzuje się ogniskową 85 mm i dużym otworem przysłony F1.8. Parametry optyczne pozwalają wykorzystać go w fotografii portretowej, zdjęć ulicznych i w fotografii krajobrazowej a także fotografii dziecięcej.

 

Fotografia dziecięca w pomieszczeniu

Fotografia dziecięca to nowy trend, który zdobywa rynek fotograficzny. Bardzo często fotografowie w tym celu robią zdjęcia nie w studiu lecz w domu klienta. W takiej sytuacji, jeśli przysłona zostanie zbyt mocno otwarta, wówczas cała stylizacja będzie bardzo ciężka do uchwycenia.

Zdjęcie przedstawiające bliźniaki zostało zrobione z przysłoną f/4, natomiast zdjęcie z nogami z przysłoną f/2.8. W tym przypadku odległość od podłogi wynosi około 30 cm.

 

Fotografia dziecięca na zewnątrz

Fotografia na zewnątrz z obiektywem Tokina atx-m 85mm F1.8 FE to najlepszy wybór dla fotografa. Niewielka budowa i waga idealnie sprawdzi się podczas długich spacerów podczas szukania scenerii oraz wykonywania zdjęć swoim pociechom. Dzięki obiektywowi Tokina atx-m dostrzeżemy piękno natury otaczającej nas dookoła a uzyskany efekt bokeh pozwoli na idealne rozmycie pięknej scenerii do fotografii dziecięcej.

 

Fotografia zwierząt

Ponieważ zwierzęta są dość ruchliwymi istotami, fotografia zwierzęca wymaga skupienia i uwagi tak aby finalnie nasz fotografowany pupil nie został rozmyty. W tym przypadku z pomocą przychodzi obiektyw Tokina atx-m, dzięki któremu robienie zdjęć z dużych odległości wraz z dużą światłosiłą pozwoli nam na uzyskanie zdjęć ostrych i wyraźnych.

 

Sprawdź cały tekst wraz z zdjęciami na stronie tokinalens.com

Więcej o obiektywie Tokina

Tokina atx-m 85mm F1.8 FE

Strona korzysta z plików cookies tylko w celu ułatwienia jej przegladania!

OK