Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą recenzją obiektywu Tokina SZX Super Tele 400mm przygotowaną przez Alireza Vafa.

Tokina SZX 400mm to lustrzany teleobiektyw o stałej jasności F8. Stanowi on ciekawą alternatywę dla standardowej optyki o długich ogniskowych, przede wszystkim za sprawą swoich niewielkich wymiarów i wagi. W dzisiejszych czasach fotografowie coraz większą uwagę przykładają do jak największej poręczności sprzętu którego używają. Nowy obiektyw Japońskiego producenta adresowany jest przede wszystkim do tej grupy docelowej. Jest on swego rodzaju połączeniem technologii znanej od dawna z nowymi możliwościami zarówno w zakresie materiałów z których buduje się współczesne konstrukcje optyczne jak i możliwości współczesnych aparatów. Wyrazem tego jest nazwa – nawiązująca do dobrze znanej miłośnikom obiektywów Tokina, serii SZ-X popularnej w latach 80tych oraz 90tych.

 

Opinia Alireza Vafa:

“Podsumowując, nowy obiektyw Tokina SZX 400mm f/8 mirror jest kompaktowym obiektywem o wyjątkowych właściwościach. Jeśli chodzi o rozmiar i wagę, obiektyw ten jest bezkonkurencyjny i stanowi jedyną opcję dla osób podróżujących z plecakiem, które chcą mieć przy sobie super teleobiektyw do lustrzanki lub systemu bezlusterkowego na długich trasach.”

 

Więcej o obiektywie:

TOKINA SZX SUPER TELE 400mm F8 Reflex MF

 

 

Strona korzysta z plików cookies tylko w celu ułatwienia jej przegladania!

OK