L0000085 0004

FÍRIN 20mm F2 FE MF

FÍRIN 20mm F2 FE MF

Nazwa FíRIN powstała na bazie staroirlandzkiego słowa Fírinne. Oznacza „to co jest prawdziwe” oraz wyraża “bycie prawdziwym wobec kogoś lub czegoś”.

 

Główne cechy:

  • Pełnoklatkowy – zaprojektowany aby współpracować z   aparatami Sony z serii A7 takimi jak A7RII czy A7SII, które korzystają z matryc formatu 35mm; może być także używany z aparatami wyposażonymi w matryce typu APS-C (np. A6500, A5100, NEX7, itp)
  • Super szerokokątny – zapewnia kąt widzenia niemal 93° co powoduje, że świetnie sprawdza się w fotografii architektury, krajobrazu, ujęciach reportażowych.
  • Optycznie doskonały - zawiera układ soczewek, w skład którego wchodzą dwa elementy asferyczne (AS) i trzy ze szkła o super niskim współczynniku rozpraszania światła (SD) co sprawia, że aberracje są ograniczone do minimum przy zachowaniu dużej rozdzielczość i wysokiego kontrastu.
  • Kompatybilny - jest w pełni zgodny ze specyfikacją bagnetu Sony E a co za tym idzie przekazuje do aparatu wartość przysłony, dystans ostrzenia i informacje optyczne, dzięki czemu poprawnie działają wszystkie funkcje aparatu takie jak wspomaganie ręcznej regulacji ostrości (MF Assist), 5-osiowa, wbudowana w korpus stabilizacji oraz elektronicznej skali odległości w wizjerze.
  • Manualny - konstrukcja FÍRIN 20mm F2 FE MF powstała z myślą o entuzjastach filmowania oraz fotografowania obiektywami manualnymi, dzięki czemu wyposażona jest w szeroki pierścień regulacji ostrości, oraz oddzielny pierścień przysłony i czytelną skalę głębi ostrości.
  • Filmowy – pierścień przysłony umożliwia stopniową regulację przysłony co docenią fotografowie, ale w razie konieczności można zastosować także tryb płynny, który jest niezbędny podczas filmowania.
  • Solidny – zaprojektowany i wykonany w całości w Japonii z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów i technologii.
  • Dostępne mocowania: Sony E

Tokina FíRIN 20mm F2 FE MF jest kompaktowych rozmiarów, super szerokokątnym, manualnym, stałoogniskowym obiektywem, kompatybilnym z pełnoklatkowymi, bezlusterkowymi aparatami Sony, wyposażonymi w mocowanie E.

firin pm

Poprzez zastosowanie dwóch, w pełni szklanych, precyzyjnie tłoczonych elementów asferycznych oraz trzech o super niskim współczynniku rozpraszania, udało się w bardzo wysokim stopniu zredukować aberracje, co umożliwiło uzyskanie ostrzejszych zdjęć o większym kontraście. Konstrukcja ta jest odzwierciedleniem dekad doświadczeń oraz tradycji doskonałości Tokiny jako producenta optyki, połączonych z zastosowaniem nowych technologii.

Poza faktem, iż wszystkie elementy szklane obiektywu FíRIN 20mm F2 FE MF są pokryte wielowarstwowymi powłokami, znaczna ilość pracy została wykonana na wypukłej powierzchni dużego elementu G1. Soczewka ta była wyjątkowo trudna do powleczenia z powodu swojego złożonego kształtu. Powłoki naniesione zostały nawet na płaszczyzny bezpośredniego styku soczewek G6 z G7 oraz G10 z G11. Wszystkie te szczegóły, których nie pominięto, sumują się w postaci zredukowania niepożądanych odblasków i występowania flar do absolutnego minimum jednocześnie zwiększając kontrastowość i ostrość obiektywu.

firin f01

Wyposażenie obiektywu w pełni zgodną z systemem elektronikę, dającą możliwość przekazywania jednocześnie dystansu i stanu przysłony, pozwala używać najnowszych funkcji serii A7 takich jak: 5-osiowa stabilizacja, wspomaganie manualnego ostrzenia (MF Assist) czy elektroniczna skala odległości. Dzięki temu wykorzystywać można wszystkie mocne strony zestawu: doskonałe właściwości optyczne obiektywu oraz nadzwyczajne możliwości przetwarzania obrazu i danych z obiektywu w aparacie.

firin com

Precyzyjnie zaprojektowane, wytworzone z niebywałą dokładnością i z wykorzystaniem najwyższej jakości surowców obiektywy Tokina FíRIN to produkty o osiągach godnych optyki klasy premium. Dbałość o szczegóły, perfekcyjne wykonanie i wykończenie komponentów, niezrównana konstrukcja optyczna i wysoka ergonomia dają obiektyw łatwy w obsłudze, który prezentuje się równie dobrze jak obrazy które tworzy. Manualna regulacja ostrości pozwala na łatwe wykonywanie zdjęć w technice prefocus dzięki dużej głębi ostrości tego super szerokokątnego obiektywu. W razie potrzeby można też otworzyć przysłonę aż do f/2.0 by móc cieszyć się pięknym rozmyciem tła (bokeh).

firin click

Tokina FíRIN 20mm F2 FE MF jest nie tylko obiektywem fotograficznym. Wystarczy nacisnąć przycisk „De-Click” na pierścieniu przysłony by uruchomić jej płynną regulację, niezbędną w zastosowaniach filmowych.

 

Specyfikacja techniczna

Model Tokina FíRIN 20mm F2 FE MF
Ogniskowa (mm) 20
Regulacja ostrości Wewnętrzna
Soczewki asferyczne 2
Powłoki Wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne
Konstrukcja optyczna 13 elementów w 11 grupach
Soczewki SD 3
Kąt widzenia (°) 92.66
Minimalna odległość ostrzenia (m) 0.28
Maksymalna skala odwzorowania 1:10.29
Minimalna przysłona (f) 2
Maksymalna przysłona (f) 22
Listki przysłony 9
Rozmiar filtra (mm) 62
Wymiary dł. x szer. (mm) 69 x 81.5
Waga (g) 490
Dostępne akcesoria Osłona p. słoneczna, dekiel przedni, dekiel tylny
Osłona BH-622 (kwadratowa)
Dekiel przedni (mm) 62
Dostępne mocowania Sony E
Format obrazu Pełna klatka 35 mm
Gwarancja 2 lata

 

Galeria zdjęć produktu:

IMAGEIMAGEIMAGEIMAGEIMAGEIMAGEIMAGE

 

Fotografie przykładowe:

IMAGEIMAGEIMAGEIMAGEIMAGEIMAGE

 

Obejrzyj video:

Prawo do wprowadzania niezapowiedzianych zmian i poprawek w opisie i/lub specyfikacji, zastrzeżone przez dystrybutora.

Strona korzysta z plików cookies tylko w celu ułatwienia jej przegladania!

OK