L0000085 0004

FÍRIN 20mm F2 FE AF

FÍRIN 20mm F2 FE AF

Tokina Firin 20mm F2 FE AF to wyposażona w autofocus wersja obiektywu Firin 20mm F2 FE MF, przeznaczona do współpracy z pełnoklatkowymi aparatami Sony E. Nowy model posiada tą samą budowę optyczną oferując jednocześnie więcej możliwości dla swoich użytkowników.

 

Główne cechy:

Kompaktowy rozmiar - Firin 20mm F2 FE AF został zaprojektowany specjalnie z myślą o aparatach bezlusterkowych z wymienną optyką. Dzięki temu udało się połączyć doskonałą jakość optyczną obiektywu z jego niewielkimi wymiarami i niską wagą. W efekcie Firin 20mm stanowi lekki i kompaktowy zestaw wraz z aparatem.

Kompaktowy rozmiar FÍRIN 20mm F2 FE AF.

Optyczna doskonałość – obiektyw został zoptymalizowany do pracy z nowej generacji, pełnoklatkowymi matrycami aparatów fotograficznych Sony. Jego układ optyczny zawiera 3 soczewki o super niskiej dystorsji oraz 2 soczewki asferyczne. Dzięki temu udało się zminimalizować występowanie negatywnych zjawisk takich jak aberracja chromatyczna, aberracja sferyczna czy dystorsja a jednocześnie uzyskać doskonałą rozdzielczość obrazu nawet przy w pełni otwartej przysłonie.

firin af schemat

Funkcjonalność – rozwijając możliwości swojego poprzednika Firin 20mm F2 FE AF został wyposażony w nowoczesny układ automatycznego ustawiania ostrości, w pełni zgodny ze specyfikacją aparatów Sony co zapewnia przyjemność fotografowania.

Pierścieniowy silnik napędu AF – nowy rodzaj napędu układu AF zapewnia precyzję oraz szybkość działania przy praktycznie bezgłośnej pracy.

Asystent ustawienia ostrości MF – działanie układu automatycznego ustawienia ostrości nie wyklucza możliwości ręcznego przeostrzenia; w takim przypadku obraz na wyświetlaczu może zostać automatycznie powiększony i pojawi się również wskazanie odległości do fotografowanego obiektu.

Automatyczna korekcja – dzięki pełnej komunikacji z aparatem obiektyw Tokina Firin 20mm F2 FE AF przesyła wszystkie niezbędne dane potrzebne do wprowadzenia automatycznej korekcji winietowania, dystorsji oraz aberracji chromatycznej. Korekcja może być wykonana zarówno w postprocesie jak i bezpośrednio z poziomu aparatu.

Stabilizacja obrazu – pełna współpraca z aparatem pozwala również na bezproblemowe i wydajne działanie systemu stabilizacji obrazu w aparatach Sony.

Kontrola przysłony – sterowanie przysłoną odbywa się za pośrednictwem aparatu. Zapewnia to możliwość używania wszystkich trybów fotografowania dostępnych w aparacie.

 

 

Specyfikacja techniczna

Model Tokina FíRIN 20mm F2 FE AF
Ogniskowa (mm) 20
Regulacja ostrości AF / MF (ogniskowanie wewnętrzne)
Soczewki asferyczne 2
Powłoki antyrefleksyjne Wielowarstwowe
Konstrukcja optyczna 13 elementów w 11 grupach
Soczewki SD 3
Kąt widzenia (°) 92.40
Minimalna odległość ostrzenia (m) 0.28
Maksymalna skala odwzorowania 1:10.29
Minimalna przysłona (f) 2.0
Maksymalna przysłona (f) 22
Listki przysłony 9
Rozmiar filtra (mm) 62
Wymiary dł. x szer. (mm) 73.4x81.5 mm
Waga (g) 464
Dostępne akcesoria Osłona p. słoneczna, dekiel przedni, dekiel tylny
Osłona BH-623 
Dekiel przedni (mm) 62
Dostępne mocowania Sony E
Format obrazu Pełna klatka 35 mm
Gwarancja 2 lata

 

Galeria zdjęć produktu:

IMAGEIMAGE

 

Strona korzysta z plików cookies tylko w celu ułatwienia jej przegladania!

OK