L0000085 0004

FíRIN 100MM F2.8FE AF

FíRIN 100MM F2.8 FE MACRO

Tokina Fírin 100mm F/2.8 FE Macro to nowa, zmodyfikowana wersja znanej i lubianej przez fotografów konstrukcji marki Tokina, dostosowana specjalnie do współpracy z pełnoklatkowymi aparatami marki Sony wyposażonymi w mocowanie typu E..

 

Główne cechy:

Kompaktowy rozmiar - Firin 100mm F2.8 FE Macro został zaprojektowany specjalnie z myślą o aparatach bezlusterkowych z wymienną optyką. Dzięki temu udało się połączyć doskonałą jakość optyczną obiektywu z jego niewielkimi wymiarami i niską wagą. Obiektyw osiąga skalę odwzorowania 1:1 z odległości 30 cm. Ze względu na specyfikacje makro, udało się uzyskać niezwykle wysoką rozdzielczość, niskie zniekształcenia obrazu oraz niski poziom winietowania.

Kompaktowy rozmiar FÍRIN 20mm F2 FE AF.

Optyczna doskonałość - konstrukcja optyczna Tokiny FíRIN 100mm F2.8 FE MACRO doskonale niweluje zniekształcenia geometryczne – praktycznie do poziomu zerowego, zachowując jednocześnie naturalną reprodukcję kolorów i wysoką rozdzielczość w całym kadrze. Warto również zwrócić uwagę na zachowanie wysokiego kontrastu i doskonałe kontrolowanie aberracji chromatycznej. Wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne redukują flary i zapewniają wysoki kontrast.

firin af schemat

Funkcjonalność – konstrukcja obiektywu Tokina FíRIN 100mm F2.8 FE MACRO działa z doskonałą zgodnością wraz z aparatami wyposażonymi w mocowanie typu E marki Sony.

Pierścieniowy silnik napędu AF – nowy rodzaj napędu układu AF zapewnia precyzję oraz szybkość działania przy praktycznie bezgłośnej pracy.

Asystent ustawienia ostrości MF – działanie układu automatycznego ustawienia ostrości nie wyklucza możliwości ręcznego przeostrzenia; w takim przypadku obraz na wyświetlaczu może zostać automatycznie powiększony i pojawi się również wskazanie odległości do fotografowanego obiektu.

Automatyczna korekcja – dzięki pełnej komunikacji z aparatem obiektyw Tokina Firin 100mm F2.8 FE przesyła wszystkie niezbędne dane potrzebne do wprowadzenia automatycznej korekcji winietowania, dystorsji oraz aberracji chromatycznej. Korekcja może być wykonana zarówno w postprocesie jak i bezpośrednio z poziomu aparatu.

Stabilizacja obrazu – pełna współpraca z aparatem pozwala również na bezproblemowe i wydajne działanie systemu stabilizacji obrazu w aparatach Sony.

Kontrola przysłony – sterowanie przysłoną odbywa się za pośrednictwem aparatu. Zapewnia to możliwość używania wszystkich trybów fotografowania dostępnych w aparacie.

 

Specyfikacja techniczna

Model Tokina FíRIN 100mm F2.8 FE
Ogniskowa (mm) 100
Regulacja ostrości AF / MF (ogniskowanie wewnętrzne)
Powłoki antyrefleksyjne Wielowarstwowe
Konstrukcja optyczna 9 elementów w 8 grupach
Kąt widzenia (°) 24°30'
Minimalna odległość ostrzenia (m) 0.3m
Maksymalna skala odwzorowania 1:1
Minimalna przysłona (f) 2.8
Maksymalna przysłona (f) 32
Listki przysłony 9
Rozmiar filtra (mm) 55
Wymiary dł. x szer. 123x74mm
Waga (g) 570
Dostępne akcesoria Osłona p. słoneczna, dekiel przedni, dekiel tylny
Osłona BH-553
Dekiel przedni (mm) 52
Dostępne mocowania Sony E
Format obrazu Pełna klatka 35 mm
Gwarancja 2 lata

 

Galeria zdjęć produktu:

IMAGEIMAGE

 

Strona korzysta z plików cookies tylko w celu ułatwienia jej przegladania!

OK