Tokina opera 16-28mm F2.8 FF

Tokina opera 16-28mm F2.8 FF

Tokina opera to seria pełnoklatkowych obiektywów nowej generacji do wysokiej klasy lustrzanek cyfrowych. Nowa seria doskonale pasuje do najnowszych pełnoklatkowych lustrzanek cyfrowych o wysokiej rozdzielczości, które wymagają konstrukcji optycznej najwyższej jakości.

Zbudowana w oparciu o nagradzane dziedzictwo linii AT-X Tokiny, nowa seria opera będzie oferować stale rozwijającą się linię premium pełnoklatkowych obiektywów, które spełniają rosnące wymagania wysokowydajnych lustrzanek cyfrowych.

 

Pochodzenie

We współczesnym społeczeństwie słowo „opera” jest powszechnie używane do określenia dzieł sztuki teatralnej, które łączą dramat, muzykę i taniec.
W języku włoskim oznacza dzieło lub dzieło sztuki. Jako pominięta definicja gatunku sztuki, opera pochodzi od „opera musicale”, co oznacza utwór muzyczny. W języku łacińskim opera wywodzi się od „opus”, które jest nadal używane we współczesnym języku i oznacza „wielkie dzieło literackie, artystyczne lub intelektualne”. Nazwę opera wybraliśmy z myślą o tym, iż pomogą one fotografowi w tworzeniu prawdziwych „dzieł sztuki”.

Opera 16-28mm F2.8 FF to obiektyw zmiennoogniskowy z super szerokim kątem 16 mm i tradycyjnym szerokim kątem 28 mm, który stoi na granicy, gdzie zaczyna się standardowy zakres ogniskowych.

Super szeroki kąt, doskonała zdolność rozdzielcza w połączeniu z wysokim kontrastem i pięknym efektem bokeh, stały otwór przysłony f / 2,8 w całym zakresie ogniskowych oraz dokładny system napędu AF sprawiają, że obiektyw jest atrakcyjny dla fotografów specjalizujących się w krajobrazie, architekturze wnętrz, fotografii ulicznej, dokumentach, portretach w stylu środowiskowym oraz fotografii nocnej. Opera 16-28 mm F2,8 FF jest dostępna dla mocowania Nikon F i Canon EF.

Wydajność optyczna

Nowa opera Tokina 16-28 mm F2,8 FF zawiera złożoną konstrukcję optyczną z 15 soczewkami w 13 grupach, z których 3 są typu asferycznego, w tym duża asferyczna soczewka P-MO, a 3 to szklane soczewki o niskiej dyspersji (SD) zapewniające tłumienie aberracji chromatycznych i sferycznych.

Szybki i Dokładny AF

Obiektyw wykorzystuje moduł Silent Drive, który umożliwia szybkie i ciche ustawianie ostrości. Aby zwiększyć szybkość i precyzje, silnik współpracuje z czujnikiem magnetycznym AF GMR.

Mechanizm sprzęgła One-touch Focus

Ekskluzywny mechanizm One-Touch Focus Clutch firmy Tokina umożliwia fotografowi przełączanie między AF i MF poprzez proste przesuwanie pierścienia ostrości do przodu w celu uzyskania AF i z powrotem w kierunku mocowania obiektywu w celu ręcznego ustawiania ostrości.

Specyfikacja techniczna

Model: OPERA 16-28mm F2.8 FF
Seria: OPERA
Typ: Zmiennoogniskowy szeroki kąt
Rozmiar matrycy FF
Mocowanie: Canon EF, Nikon F
Kolor: Czarny
Kraj producenta Japonia
Ogniskowa: 16mm-28mm
Kąt widzenia: 107 ° 6'-76 ° 52 '
Minimalna przysłona: f/22
Maksymalna przysłona: f/2.8
Automatyczna przysłona: Tak
Minimalna odległość ogniskowania: 0.28 m
Współczynnik makro: 1:1,56
Tryb ustawiania ostrości: Automatyczny
Pierścień ręcznego ustawiania ostrości: Tak (pierścień przełącznika autofokusa)
Rozmiar filtra: -
Konstrukcja optyczna: 15 elementów w 13 grupach
Powłoka: Wielowarstwowa
Ilość listków przysłony: 9
Silniki elektryczne Tak
Osłona przeciwsłoneczna: -

 

Strona korzysta z plików cookies tylko w celu ułatwienia jej przegladania!

OK