Tokina opera 50 mm F1,4 FF

Tokina opera 50 mm F1.4 FF

Wraz z debiutem 50mm F1.4 FF, Tokina wprowadza na rynek nową serię nowej generacji, pełnoklatkowych obiektywów klasy premium do wysokiej klasy lustrzanek cyfrowych, nazwana serią „opera”. Nowa seria została zaprojektowana tak, aby idealnie pasowała do najnowszych pełnoklatkowych lustrzanek cyfrowych o wysokiej rozdzielczości, które wymagają konstrukcji optycznych najwyższej jakości.

Opierając się na nagradzanym dziedzictwie linii obiektywów Tokina AT-X, nowa seria opera będzie oferować stale rozwijającą się linię wysokiej jakości obiektywów pełnoklatkowych, które spełniają rosnące wymagania wysokowydajnych lustrzanek cyfrowych.

 

Pochodzenie

We współczesnym społeczeństwie słowo „opera” jest powszechnie używane do określenia dzieł sztuki teatralnej, które łączą dramat, muzykę i taniec.
W języku włoskim oznacza dzieło lub dzieło sztuki. Jako pominięta definicja gatunku sztuki, opera pochodzi od „opera musicale”, co oznacza utwór muzyczny. W języku łacińskim opera wywodzi się od „opus”, które jest nadal używane we współczesnym języku i oznacza „wielkie dzieło literackie, artystyczne lub intelektualne”. Nazwę opera wybraliśmy z myślą o tym, iż pomogą one fotografowi w tworzeniu prawdziwych „dzieł sztuki”.

Opera 50mm F1.4 FF to debiutancki obiektyw klasy premium w nowej serii Tokiny do wysokiej jakości pełnoklatkowych lustrzanek cyfrowych. Obiektyw wykorzystuje najnowsze osiągnięcia Tokiny w dziedzinie inżynierii optycznej i projektowania elektronicznego, aby sprostać wymaganiom dzisiejszej technologii lustrzanek cyfrowych.

Dzięki zaawansowanym funkcjom, takim jak pierścieniowe silniki ultradźwiękowe zapewniające szybką i cichą pracę, nową technologię powlekania soczewek ELR firmy Tokina oraz zaawansowaną technologię uszczelniania przed warunkami atmosferycznymi, nowy obiektyw opera 50 mm F1,4 FF będzie ulubionym obiektywem wielu fotografów. Opera 50 mm f1.4 FF jest dostępna dla mocowania Nikon F i Canon EF.

Wydajność optyczna

Aby skutecznie stłumić aberracje chromatyczne i zapewnić ostre obrazy od krawędzi do krawędzi przy wszystkich przysłonach, konstrukcja optyczna opera 50 mm F1,4 FF obejmuje 3 soczewki uformowane ze szkła SD (o bardzo niskiej dyspersji) i jeden asferyczny element szklany w grupie soczewek tylnych. Obiektyw zawiera 9-listkową, okrągłą przysłonę, która zapewnia naturalnie piękny efekt bokeh. Tokina zawiera również elektryczną przysłonę. Szybki autofokus wraz z doskonałymi parametrami optycznymi na wszystkich przysłonach i punktach ostrości sprawiają, że obiektyw nadaje się do różnych gatunków fotograficznych.

Ekskluzywna powłoka ELR Tokina nowej generacji

Nowo opracowana powłoka Tokina ELR (Extremely Low Reflection) została zaprojektowana tak, aby celować w widmo światła widzialnego przechodzącego przez soczewkę. Dzięki temu drastycznie zostaje zmniejszony współczynnik odbicia. Powoduje to radykalne zmniejszenie flary podczas fotografowania w trudnych warunkach oświetleniowych, zwłaszcza gdy w kadrze znajdują się silne źródła światła.

Uszczelnienie odporne na kurz i warunki atmosferyczne

Obiektyw wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w zakresie odporności na kurz i pył. Uszczelnienia przed warunkami atmosferycznymi znajduje się w 8 obszarach najbardziej narażonych na wnikanie kurzu i wody. W połączeniu z szczelną lustrzanką cyfrową, obiektyw nie zawiedzie nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Cichy i precyzyjny moduł napędowy AF

Aby zapewnić szybki i dokładny AF, opera 50 mm F1,4 FF jest wyposażona w szybki, pierścieniowy silnik ultradźwiękowy, zapewniający niemal bezgłośną pracę. Zapewnia to fotografom i filmowcom narzędzie, doskonałe gdy szybkość i cisza są krytycznymi cechami uchwycenia ujęcia.

Osłona z okienkiem obsługi filtra

Osłona obiektywu BH-726 dołączona do opera 50 mm F1,4 FF ma specjalne okienko które po otwarciu daje użytkownikowi dostęp do filtra, umożliwiając obracanie polaryzatora lub innego filtra obrotowego.

 

Opinia Florian Legrand:

“Myślę, że ten obiektyw może być jednym z najlepszych 50 mm na rynku. Jeśli szukasz dobrze zbudowanego, jasnego i ostrego obiektywu, ten jest najlepszym wyborem.”

Link do pełnej recenzji ENG

 

Specyfikacja techniczna

Model: OPERA 50 mm F1,4 FF
Seria: OPERA
Typ: Stałoogniskowy
Rozmiar matrycy FF
Mocowanie: Canon EF, Nikon F
Kolor: Czarny
Kraj producenta Japonia
Ogniskowa: 50mm
Kąt widzenia: 47 ° 24 '
Minimalna przysłona: f/16
Maksymalna przysłona: f/1.4
Automatyczna przysłona: Tak
Minimalna odległość ogniskowania: 0.4 m
Tryb ustawiania ostrości: Automatyczny
Pierścień ręcznego ustawiania ostrości: Tak (pierścień przełącznika autofokusa)
Rozmiar filtra: 72mm
Konstrukcja optyczna: 15 elementów w 9 grupach
Powłoka: Wielowarstwowa
Ilość listków przysłony: 9
Silniki elektryczne Tak
Osłona przeciwsłoneczna: BH-726
Waga: 950g

 

Strona korzysta z plików cookies tylko w celu ułatwienia jej przegladania!

OK