Tokina SZ 300mmPRO

Tokina SZ 300mmPRO Reflex F7.1 MF CF

Tokina SZ 300mmPRO Reflex F7.1 MF CF

Tokina SZ 300mmPRO Reflex F7.1 MF CF to super kompaktowy, w pełni manualny obiektyw, który przyjmuje konstrukcję optyczną typu katadioptrycznego. Obiektyw ma ogniskową 300 mm i jest przeznaczony wyłącznie do aparatów bezlusterkowych z matrycą APS-C. Tokina SZ 300mmPRO Reflex F7.1 MF CF posiada zintegrowane mocowania dla Sony E, Canon EF-M i Fujifilm X. Dzięki katadioptrycznej konstrukcji optycznej obiektyw jest bardzo lekki i kompaktowy. Pozwala cieszyć się światem supertelefotografii i jest idealną opcją dla użytkowników, którzy szukają niedrogiego obiektywu.

 

 

Łatwiejsze ustawianie ostrości

Funkcje wspomagania ostrości, takie jak focus peaking, pomogą znaleźć najostrzejszy punkt ostrości.

 

Mniej drgań

Wbudowane wieloosiowe zaawansowane systemy stabilizacji obrazu w aparatach bezlusterkowych pozwolą zapomnieć o rozmytych zdjęciach.

 

 

Kompaktowa konstrukcja obiektywu lustrzanego Tokiny została zrealizowana poprzez łączenie luster z przodu i z tyłu korpusu. W standardowych soczewkach optycznych światło przechodzi przez soczewkę i trafia do czujnika aparatu. Jednak w obiektywach lustrzanych światło wpada do obiektywu i dwukrotnie odbija się od luster, zanim dotrze do czujnika. Dwukrotne „zagięcie” ścieżki światła skraca ogniskową, co pozwala na zastosowanie mniejszej konstrukcji obiektywu.

Tokina SZ 300mmPRO Reflex F7.1 MF CF jest wyposażona w pierścień osłaniający (przegrodę), który zapobiega przedostawaniu się światła bezpośrednio na matrycę. Eliminuje to odblaski i duchy oraz utrzymuje kontrast nawet bez osłony obiektywu w ogólnych warunkach fotografowania. Obiektyw Tokina SZ 300mmPRO Reflex F7.1 MF CF został zaprojektowany w celu zmniejszenia winietowania, dzięki czemu uzyskuje się piękny bokeh.

 

Lepsze tłumienie aberracji chromatycznych

Teleobiektywy są podatne na aberracje chromatyczne (CA) ze względu na ich złożoną konstrukcję optyczną. Aby zredukować aberrację chromatyczną, producenci dołączają dodatkowe elementy korygujące kolor do i tak już nieporęcznej i ciężkiej konstrukcji.

 

Zintegrowane mocowanie

Obiektyw Tokina SZ 300mmPRO Reflex F7.1 MF CF jest kompatybilny z aparatami z mocowaniem APS-C Sony E, Canon EF-M, Fujifilm X dzięki zintegrowanemu mocowaniu. Taka konstrukcja mocowania pozwala zachować stabilną jakość renderowania i ułatwia zakładanie i zdejmowanie obiektywu.

 

 

Łatwe ustawianie ostrości

Seria Tokina SZ PRO to obiektywy z ręcznym ustawianiem ostrości. Wymienne obiektywy Tokina są zazwyczaj wyposażone w pierścień ostrości, który obraca się w zakresie od 45° do 200°. Wysokiej klasy obiektywy kinowe mają większe kąty obrotu do 300°. Tokina SZ 300mmPRO Reflex F7.1 MF CF zapewnia kąt obrotu ostrości 270°, który umożliwia precyzyjne ustawianie ostrości w płytkiej głębi ostrości.

 

 

Doskonałe możliwości makro

Tokina SZ 300mmPRO Reflex F7.1 MF CF sprawdza się nie tylko w fotografowaniu z dużej odległości, ale także w makrofotografii. Maksymalne powiększenie tego obiektywu wynosi 1:2,5 (0,4x), co jest wystarczająco duże, aby cieszyć się makrofotografią.

 

 

Dramatyczna sceneria na co dzień

Najlepszą rzeczą w teleobiektywach jest to, że "rejestrują to, czego ludzkie oko nie może". Dzięki obiektywowi Tokina SZ 300mmPRO Reflex F7.1 MF CF codzienna sceneria będzie wyglądać dramatycznie i ikonicznie.

 

 

Ciesz się efektem kompresji

Jednym z efektów oferowanych przez teleobiektywy fotograficzne jest kompresja, która polega na tym, że tło wydaje się bliższe/większe w porównaniu do obiektów na pierwszym planie. Korzystając z efektu kompresji, możesz cieszyć się uchwyceniem czarujących obrazów, które są nie z tego świata.

 

 

Fotografia dzikiej przyrody

Dzika przyroda jeszcze nigdy nie była tak blisko! Ciesz się fotografią dzikiego życia z obiektywem lustrzanym Tokina SZ 300mmPRO Reflex F7.1 MF CF.

 

 

 

Specyfikacja techniczna

Model: SZ 300mmPRO
Seria: SZ PRO
Typ: Tele
Rozmiar matrycy APS-C
Mocowanie: Canon EF-M, Fujifilm X, Sony E
Kolor: Czarny
Kraj producenta Japonia
Ogniskowa: 300 mm
Minimalna przysłona: f/7.1
Maksymalna przysłona: f/7.1
Kąt widzenia: 5.4° (Sony E, Fujifilm X) / 5.1° (Canon EF-M)  
Minimalna odległość ogniskowania: 0,92 m
Współczynnik makro: 1: 2,5
Tryb ustawiania ostrości: Manualny
Pierścień ręcznego ustawiania ostrości: Tak
Rozmiar filtra: 34 mm, 46 mm
Powłoka: Wielowarstwowa
Typ ogniskowania: Wewnętrzne
Konstrukcja optyczna: 8 elementów w 8 grupach
Osłona przeciwsłoneczna: MH-461
Waga (bez adaptera): 235g
Wymiary: 61x74.5 mm

Strona korzysta z plików cookies tylko w celu ułatwienia jej przegladania!

OK