Tokina SZ 600mmPRO

Tokina SZ 600mmPRO Reflex F8 MF CF

Tokina SZ 600mmPRO Reflex F8 MF CF

Tokina SZ 600mmPRO Reflex F8 MF CF to super kompaktowy, w pełni manualny obiektyw, który przyjmuje konstrukcję optyczną typu katadioptrycznego. Obiektyw ma ogniskową 600 mm i jest przeznaczony wyłącznie do aparatów bezlusterkowych z matrycą APS-C. Tokina SZ 600mmPRO Reflex F8 MF CF posiada zintegrowane mocowania dla Sony E, Canon EF-M i Fujifilm X. Dzięki katadioptrycznej konstrukcji optycznej obiektyw jest bardzo lekki i kompaktowy. Pozwala cieszyć się światem supertelefotografii i jest idealną opcją dla użytkowników, którzy szukają niedrogiego obiektywu.

 

 

Łatwiejsze ustawianie ostrości

Funkcje wspomagania ostrości, takie jak focus peaking, pomogą znaleźć najostrzejszy punkt ostrości.

 

Mniej drgań

Wbudowane wieloosiowe zaawansowane systemy stabilizacji obrazu w aparatach bezlusterkowych pozwolą zapomnieć o rozmytych zdjęciach.

 

 

Kompaktowa konstrukcja obiektywu lustrzanego Tokiny została zrealizowana poprzez łączenie luster z przodu i z tyłu korpusu. W standardowych soczewkach optycznych światło przechodzi przez soczewkę i trafia do czujnika aparatu. Jednak w obiektywach lustrzanych światło wpada do obiektywu i dwukrotnie odbija się od luster, zanim dotrze do czujnika. Dwukrotne „zagięcie” ścieżki światła skraca ogniskową, co pozwala na zastosowanie mniejszej konstrukcji obiektywu.

Tokina SZ 600mmPRO Reflex F8 MF CF jest wyposażona w pierścień osłaniający (przegrodę), który zapobiega przedostawaniu się światła bezpośrednio na matrycę. Eliminuje to odblaski i duchy oraz utrzymuje kontrast nawet bez osłony obiektywu w ogólnych warunkach fotografowania. Obiektyw Tokina SZ 600mmPRO Reflex F8 MF CF został zaprojektowany w celu zmniejszenia winietowania, dzięki czemu uzyskuje się piękny bokeh.

 

Lepsze tłumienie aberracji chromatycznych

Teleobiektywy są podatne na aberracje chromatyczne (CA) ze względu na ich złożoną konstrukcję optyczną. Aby zredukować aberrację chromatyczną, producenci dołączają dodatkowe elementy korygujące kolor do i tak już nieporęcznej i ciężkiej konstrukcji.

 

Zintegrowane mocowanie

Obiektyw Tokina SZ 600mmPRO Reflex F8 MF CF jest kompatybilny z aparatami z mocowaniem APS-C Sony E, Canon EF-M, Fujifilm X dzięki zintegrowanemu mocowaniu. Taka konstrukcja mocowania pozwala zachować stabilną jakość renderowania i ułatwia zakładanie i zdejmowanie obiektywu.

 

 

Łatwe ustawianie ostrości

Seria Tokina SZ PRO to obiektywy z ręcznym ustawianiem ostrości. Wymienne obiektywy Tokina są zazwyczaj wyposażone w pierścień ostrości, który obraca się w zakresie od 45° do 200°. Wysokiej klasy obiektywy kinowe mają większe kąty obrotu do 300°. Tokina SZ 600mmPRO Reflex F8 MF CF zapewnia kąt obrotu ostrości 270°, który umożliwia precyzyjne ustawianie ostrości w płytkiej głębi ostrości.

 

 

Doskonałe możliwości makro

Tokina SZ 600mmPRO Reflex F8 MF CF sprawdza się nie tylko w fotografowaniu z dużej odległości, ale także w makrofotografii. Maksymalne powiększenie tego obiektywu wynosi 1:2,5 (0,4x), co jest wystarczająco duże, aby cieszyć się makrofotografią.

 

 

Dramatyczna sceneria na co dzień

Najlepszą rzeczą w teleobiektywach jest to, że "rejestrują to, czego ludzkie oko nie może". Dzięki obiektywowi Tokina SZ 600mmPRO Reflex F8 MF CF codzienna sceneria będzie wyglądać dramatycznie i ikonicznie.

 

 

Ciesz się efektem kompresji

Jednym z efektów oferowanych przez teleobiektywy fotograficzne jest kompresja, która polega na tym, że tło wydaje się bliższe/większe w porównaniu do obiektów na pierwszym planie. Korzystając z efektu kompresji, możesz cieszyć się uchwyceniem czarujących obrazów, które są nie z tego świata.

 

 

Fotografia dzikiej przyrody

Dzika przyroda jeszcze nigdy nie była tak blisko! Ciesz się fotografią dzikiego życia z obiektywem lustrzanym Tokina SZ 600mmPRO Reflex F8 MF CF.

 

 

 

Specyfikacja techniczna

Model: SZ 600mmPRO
Seria: SZ PRO
Typ: Tele
Rozmiar matrycy APS-C
Mocowanie: Canon EF-M, Fujifilm X, Sony E
Kolor: Czarny
Kraj producenta Japonia
Ogniskowa: 600 mm
Minimalna przysłona: f/8
Maksymalna przysłona: f/8
Kąt widzenia: 2.7° (Sony, Fuji) / 2.6° (Canon)  
Minimalna odległość ogniskowania: 1,77 m
Współczynnik makro: 1: 2,5
Tryb ustawiania ostrości: Manualny
Pierścień ręcznego ustawiania ostrości: Tak
Rozmiar filtra: 34 mm, 77 mm
Powłoka: Wielowarstwowa
Typ ogniskowania: Wewnętrzne
Konstrukcja optyczna: 8 elementów w 8 grupach
Osłona przeciwsłoneczna: MH-775
Waga (bez adaptera): 545g
Wymiary: 88.6x125 mm

Strona korzysta z plików cookies tylko w celu ułatwienia jej przegladania!

OK