Spotkaj się z Tokiną na najbliższych warsztatach

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda od kuchni praca fotografów, których zdjęcia ukazują się na stronach kolorowych pism? Jak uchwycić w kadrze moment, który zostanie w pamięci na dłużej? Czy rzeczywiście dobre zdjęcie wymaga profesjonalnego i bardzo drogiego sprzętu? Jak kreatywnie wykorzystać sprzęt, który już posiadacie?

Zapraszamy do udziału w warsztatach w ramach cyklu spotkań fotograficznych w całej Polsce. Każde z nich z udziałem znanych fotografów i pasjonatów, którzy z Tokiną docierają nawet poza granice naszego kraju. Spotkania odbędą się pod czujnym okiem prowadzących, którzy uchylą rąbka tajemnicy i zdradzą tajniki swojego warsztatu. Dzięki ich wskazówkom nabierzecie nowego spojrzenia na fotografię. Zachęcamy do regularnego dowiedzania strony i sprawdzania miejsc i terminów kolejnych spotkań, jakie dla Was przygotowujemy.

 

5-7 czerwca Trochę retro, trochę makro z Grzegorzem Michałowskim

Zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie pleneru fotograficznego połączonego z ćwiczeniami i testowaniem pełnej gamy obiektywów Tokina. Spotkamy się w zabytkowym Dworze Rzepiszew (30 km od Łodzi).

Zajęcia odbędą się w terminie 5 - 7 czerwca w zabytkowym dworze pod Łodzią (Rzepiszew 51, okolice Konstantynowa Łódzkiego). Ten klasycystyczny dworek wybudowano w 1840 roku. Urok dziewiętnastowiecznej budowli na pewno przypadnie do gustu miłośnikom fotografii architektury i pełnej detalu fotografii makro. Piękna przyroda zachęci z kolei do robienia zdjęć szerokim kątem i fotografii pejzażowej. Organizatorzy przygotowali program pełen wyzwań: zajęcia teoretyczne i praktyczne poprowadzi Grzegorz Michałowski, o którym uczestnicy poprzednich warsztatów piszą m.in.: „(…) zaliczyłem kilka różnych kursów foto w ciągu ostatnich dwóch, trzech lat i pozytywnie «poraża» mnie sposób prowadzenia i przekazywania (przez pana Michałowskiego) wiedzy foto”.

Podczas warsztatów będzie można przetestować pełną gamę obiektywów Tokina. Podczas ćwiczeń praktycznych uczestnicy będą korzystać ze studyjnego sprzętu oświetleniowego Quantuum, mobilnych lamp błyskowych Genesis oraz statywów Triopo. Z uwagi na charakter warsztatów liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnicy proszeni są o zabranie na warsztaty własnych aparatów fotograficznych.

PROGRAM WARSZTATÓW „TROCHĘ MAKRO, TROCHĘ RETRO...” EDYCJA WIOSENNA

Piątek, 5 czerwca

 • 17.00 – 18.00 – Przyjazd, zakwaterowanie
 • 18.30 – Czas, przysłona, czułość, ogniskowa
 • 19.30 – Kolacja w formie przekąsek
 • 20.00 – Cd. czas, przysłona, czułość, ogniskowa. Czemu warto wstać rano – kilka słów o fotografii przyrodniczej, makrofotografii, specyfice oświetlenia o wschodzie słońca.

Sobota, 6 czerwca

 • 05.00 – 07.30 – Małe jest piękne – makrofotografia przyrodnicza, krajobraz o świcie. Zdjęcia detali architektonicznych, fotografia produktowa
 • 09.00 – Śniadanie
 • 09.30 – 13.30 Ćwiczenia w plenerze (do dyspozycji 4 hektary łąki przy dworku, okoliczne pola, drogi, dwie rzeczki, staw, urocza alejka z drzew i co tylko do głowy wpadnie)
 • 13.30 – Co dziś na obiad...? Fotografia kulinarna
 • 14.00 – Obiad
 • 15.00 – Lampy studyjne – wprowadzenie
 • 16.30 – Portret z wykorzystaniem lamp studyjnych
 • 17.30 – Fotografia wnętrz z wykorzystaniem lamp studyjnych, zdjęcia detali architektonicznych, fotografia produktowa
 • 19.30 – Kolacja
 • 20.00 – 22.00 – Adobe Lightroom i inne programy do edycji zdjęć. Tajniki postprodukcji – czyli jak wyciągnąć ze zdjęcia to co najlepsze.

Niedziela, 7 czerwca

 • 08.00 – Śniadanie
 • 09.00 – Lampy błyskowe - czy tylko do studia? Ćwiczenia - dobieramy proporcje udziału światła błyskowego i zastanego w zdjęciach plenerowych
 • 10.30 – 14.00 – Fotografowanie ruchu – triki fotografów sportowych
 • 14:00 – 17.00 – Omówienie efektów pracy, podsumowanie warsztatów, zakończenie

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.

MIEJSCE WARSZTATÓW: Dwór Rzepiszew, Rzepiszew 51 (północno-zachodni skraj wsi). Gmina Szadek

KOSZT UCZESTNICTWA: Koszt uczestnictwa w warsztatach to 300 zł brutto/3 dni warsztatów

ZAPISY I DALSZE INFORMACJE: FOTO ABC – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

04 Lipca Witajcie w mojej bajce - spotkanie z Magdą Wasiczek

Autorskie zajęcia edukacyjne przeznaczone są zarówno dla osób początkujących jak i dla tych bardziej zaawansowanych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat fotografii kwiatów i owadów. Dla osób otwartych i kreatywnych, które nie tylko chcą robić zdjęcia poprawne techniczne ale też inne niż wszystkie. Magda Wasiczek otworzy dla Was swoją fotograficzną torbę i omówi używany w swojej pracy sprzęt oraz stosowane techniki.

Na przykładach zdjęć z portfolio zaprezentuje działanie różnych obiektywów, nakładek, konwerterów. Omówi niektóre ze stosowanych sztuczek, by zdjęcia nie były jedynie encyklopedyczną dokumentacją świata roślin i owadów, ale miały w sobie odrobinę poezji i magii. Opowie także jak radzić sobie ze światłem oraz brakiem światła i jak obejść się bez lampy w fotografii makro.

Spotkanie składać się będzie z wprowadzającej części teoretycznej, podczas której omówione zostaną wyczerpująco powyższe kwestie oraz zajęć w plenerze, w czasie których nauczymy się patrzeć na świat przyrody z innego punktu widzenia. Podczas całego spotkania prowadząca będzie służyć uczestnikom spotkania radą i pomocą. Na zakończenie fotograficznych zmagań omówione zostaną prace, błędy i wątpliwości uczestników. Prowadząca podzieli się także uwagami na temat postprodukcji.

PROGRAM PLENERU Z MAGDĄ WASICZEK „WITAJCIE W MOJEJ BAJCE”

Sobota, 04 lipca

 • 10:00 – 13:00– Część teoretyczna w Studio Quantuum, poprowadzona przez Magdę Wasiczek. Wypożyczenie sprzętu, omówienie specyfiki fotografii makro, technik, przydatnych tricków.
 • 13:00 – 13:45 Przerwa na lunch.
 • 13:45 – 14:15 Przejazd komunikacją miejską do Ogrodu Botanicznego przy ul. Kopernika.
 • 14:15 – 18:15 Część praktyczna w Ogrodzie Botanicznym.
 • 18:15 – 18:35 Powrót do Studia Quantuum.
 • 18:35 – ok. 20:35 Omówienie prac uczestników.

Uwaga! Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.

MIEJSCE WARSZTATÓW: Studio Fotograficzne Quantuum przy ul. Bonarka 11 oraz Ogród Botaniczny przy ul. Kopernika 27 w Krakowie.

KOSZT UCZESTNICTWA: Koszt uczestnictwa w warsztatach to 139 zł brutto za osobę/cały dzień warsztatów (Prosimy by każdy z uczestników posiadał bilety krakowskiego MPK na przejazd do i z Ogrodu Botanicznego – czas przejazdu 14-20 minut).

ZAPISY I DALSZE INFORMACJE: poprzez email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (pn-pt, 8:30-16:30) Szanowni państwo, miejsca się wyczerpały - przyjmujemy jeszcze zgłoszenia na listę rezerwową. Prace Magdy Wasiczek mżna obejrzeć na stronie autorki http://www.magdawasiczek.pl/

* Magda Wasiczek swoje zainteresowania artystyczne realizuje w obszarze fotografii przyrodniczej oraz makrofotografii, tworząc oryginalne obrazy świata przyrody. Wypracowała sobie w tej dziedzinie własny, poetycki styl, który określa mianem „malarstwo bokehowe”. Artystka ukazuje przyrodę w odrealniony, baśniowy sposób, dzięki czemu fotografie mają niezwykły, oniryczny charakter. W krótkim czasie stała się postacią opiniotwórczą, kształtującą nowe trendy w fotografii makro. Prezentowała swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą (Wielka Brytania, Australia, Moskwa, Niemcy, Francja) Jest laureatką wielu wyróżnień i nagród w konkursach fotograficznych w Polsce i zagranicą, w tym w konkursach pod patronatem międzynarodowych organizacji fotograficznych FIAP i PSA. Jako pierwsza w Polsce wygrywając międzynarodowy konkurs w Anglii otrzymała tytuł International Garden Photographer of the Year 2012 a w roku 2015 powtórzyła ten sukces.

 

18-20 września Trochę retro, trochę makro - wrzesień 2015 z Grzegorzem Michałowskim

Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów fotograficznych „TROCHĘ MAKRO, TROCHĘ RETRO...” WRZESIEŃ 2015

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem z Państwa strony, zapraszamy kolejny już raz na warsztaty plenerowe z gościem specjalnym – Grzegorzem Michałowskim. Organizatorzy zapraszają w terminie 18-20 września 2015.

Zajęcia odbędą się w zabytkowym dworze pod Łodzią (Rzepiszew 51, okolice Konstantynowa Łódzkiego). Ten klasycystyczny dworek wybudowano w 1840 roku. Urok dziewiętnastowiecznej budowli na pewno przypadnie do gustu miłośnikom fotografii architektury i pełnej detalu fotografii makro. Piękna przyroda zachęci z kolei do robienia zdjęć szerokim kątem i fotografii pejzażowej. Organizatorzy przygotowali program pełen wyzwań: zajęcia teoretyczne i praktyczne poprowadzi Grzegorz Michałowski.

Podczas warsztatów będzie można przetestować pełną gamę obiektywów Tokina. W trakcie ćwiczeń praktycznych uczestnicy będą korzystać ze studyjnego sprzętu oświetleniowego Quantuum. Z uwagi na charakter warsztatów liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Uczestnicy proszeni są o zabranie na warsztaty własnych aparatów fotograficznych.

PROGRAM WARSZTATÓW „TROCHĘ MAKRO, TROCHĘ RETRO...” WRZESIEŃ 2015

 

Piątek, 18.09.2015

 • 17.00 – 18.00 – Przyjazd, zakwaterowanie
 • 18.30 – Czas, przysłona, czułość, ogniskowa
 • 19.30 – Kolacja w formie przekąsek
 • 20.00 – Cd. czas, przysłona, czułość, ogniskowa. Czemu warto wstać rano – kilka słów o fotografii przyrodniczej, makrofotografii, specyfice oświetlenia o wschodzie słońca.

Sobota, 19.09.2015

 • 05.00 – 07.30 – Małe jest piękne – makrofotografia przyrodnicza, krajobraz o świcie. Zdjęcia detali architektonicznych, fotografia produktowa
 • 09.00 – Śniadanie
 • 09.30 – 13.30 Ćwiczenia w plenerze (do dyspozycji 4 hektary łąki przy dworku, okoliczne pola, drogi, dwie rzeczki, staw, urocza alejka z drzew i co tylko do głowy wpadnie)
 • 13.30 – Co dziś na obiad...? Fotografia kulinarna
 • 14.00 – Obiad
 • 15.00 – Lampy studyjne – wprowadzenie
 • 16.30 – Portret z wykorzystaniem lamp studyjnych
 • 17.30 – Fotografia wnętrz z wykorzystaniem lamp studyjnych, zdjęcia detali architektonicznych, fotografia produktowa
 • 19.30 – Kolacja
 • 20.00 – 22.00 – Adobe Lightroom i inne programy do edycji zdjęć. Tajniki postprodukcji – czyli jak wyciągnąć ze zdjęcia to co najlepsze.

Niedziela, 20.09.2015

 • 08.00 – Śniadanie
 • 09.00 – Lampy błyskowe - czy tylko do studia? Ćwiczenia - dobieramy proporcje udziału światła błyskowego i zastanego w zdjęciach plenerowych
 • 10.30 – 14.00 – Fotografowanie ruchu – triki fotografów sportowych
 • 14:00 – 17.00 – Omówienie efektów pracy, podsumowanie warsztatów, zakończenie

MIEJSCE WARSZTATÓW: Dwór Rzepiszew, Rzepiszew 51 (północno-zachodni skraj wsi). Gmina Szadek

KOSZT UCZESTNICTWA: Koszt uczestnictwa w warsztatach to 350 zł brutto/3 dni warsztatów

ZAPISY I DALSZE INFORMACJE: FOTO ABC – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Strona korzysta z plików cookies tylko w celu ułatwienia jej przegladania!

OK